Hakkımızda

1960 yılında Akif GÖNÜLCÜ tarafından,  Halen firmamızın sahibi olduğu Adapazarı’nın Budaklar Köyünde bulunan Akaryakıt İstasyonu kiralanarak ticari faaliyete başlandı.

1962 yılında kiralık olan tesis Akif GÖNÜLCÜ tarafından  Satın alındı.

1978 yılında o güne kadar Mobil A.Ş. Bayii olarak faaliyet gösterirken Petrol Ofisi Bayiliğine geçildi.

1986 yılında Akif GÖNÜLCÜ ‘nün oğulları Necati GÖNÜLCÜ, Adnan GÖNÜLCÜ ve Kemal GÖNÜLCÜ tarafından Adapazarı şehir merkezinde kiralanan büro katında  GÖNÜLCÜ PETROL TİC.KOLL.ŞTİ. kurularak Kalorifer Yakıtı , Gaz Yağı ve Motorin ürünlerinin servisine başlandı, aynı zamanda Akaryakıt İstasyonu da şirket bünyesine alındı.

1988 yılında müşteri talepleri doğrultusunda Dörtyol Sanayi Sitesi ADAPAZARI’NDA kiralanan dükkanda Petrol Ofisi ve BP markalarının Madeni yağ Toptancılığı faaliyetine başlandı.

1989 yılında FL Madeni Yağlar (Fiat yağlama Ürünleri) , 1991 yılında SHELL madeni yağ bayilikleri alınarak faaliyet alanı genişletildi.

1992 yılında İstanbul Ümraniye de Kiralanan işyerinde Akaryakıt ve Madeni yağ satışına başlandı.

2002 yılında Madeni Yağ departmanında Petrol Ofisi ile yapılan anlaşma gereğince sadece Petrol Ofisi Madeni Yağları Sakarya-Düzce-Bolu Madeni Yağ distribütörlüğüne geçilerek diğer firmalar ile çalışmaya son verildi.

2003 yılında Akaryakıt İstasyonunda yapılan yenileme çalışmaları neticesinde Petrol Ofisi gümüş projesine geçiş sağlandı. Bu çalışmalar sonucunda İstasyon görünümü ve hizmet binası tamamıyla yenilendi.

2006 yılında Akaryakıt İstasyonun yanında bulunan 270 m2 bina satın alındı.

2006 yılında şirket merkezi kendi mülkü olan Dörtyol Sanayi Sitesindeki binaya alındı ve E-5 Karayolu üzeri Bölge Trafik Karşısında 150 m2 kapalı alana sahip yeni bir işyeri kiralanarak Madeni Yağ departmanı buraya alındı.

2006 yılında EAS aküleri Sakarya, Düzce ve Bolu illeri Bölge Distribütörlü alındı.

Bugün Şirketimiz halihazırda 1 Merkez ve 3 şubesinde 3 Yönetici 14 Personel ve 11 Araçlık Araç parkıyla hizmetlerine devam etmektedir.

Galeri